Od dziś zmiany w rozkładzie jazdy pociągów! Korekta rozkładu jazdy pociągów obowiązuje od niedzieli, 10 czerwca. Letni rozkład jazdy będzie miał zastosowanie do 1 września 2018 roku – przypomina Urząd Transportu Kolejowego.

Jak informuje Urząd Transportu Kolejowego, w okresie obowiązywania rozkładu jazdy pociągów 2017/2018 zarządca infrastruktury, czyli PKP Polskie Linie Kolejowe przewidziały pięć korekt związanych m.in. z pracami remontowymi na liniach kolejowych. Najnowsza obowiązuje od 10 czerwca. Kolejne zaplanowane są na 2 września i 21 października.

PKP Intercity od 10 czerwca uruchamia sezonowe połączenia na wakacje, zapewniając możliwość podróży do najpopularniejszych ośrodków turystycznych takich jak Kołobrzeg, Hel, Trójmiasto czy Zakopane z różnych regionów kraju.

Między innymi od 22 czerwca do 1 września połączenie południa Polski z północną częścią kraju zapewni skład TLK Wydmy relacji Bohumin – Łeba/Hel – Bohumin. PKP Intercity zaplanowało także codzienne połączenie z Białegostoku na Hel – TLK Rybak pojedzie m.in. przez Ełk, Giżycko, Olsztyn, Elbląg, Trójmiasto. Kraków zyska jedno, a Warszawa dwa nowe połączenia do Kołobrzegu obsługiwane przez Pendolino.

Podróżni zyskają także codzienne połączenia do i z Zakopanego w tym nocne połączenie relacji Szczecin – Zakopane.

Jak informują PKP PLK, 10 i 11 czerwca na największych dworcach: w Krakowie (Główny), Katowicach, Zakopanem, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Warszawie (Centralny, Wschodni i Zachodni) oraz Szczecinie do dyspozycji podróżnych będą mobilni informatorzy, którzy będą udzielać informacji na temat rozkładu jazdy pociągów PKP Intercity.

Źródło: TVN24

Komentarze