W ostatnim czasie w mediach społecznościowych i pismach branżowych zrobiło się dość głośno na temat treningu EMS (elektrostymulacji mięśni). Wiele osób skrytykowało innowacyjny trening, chociaż wcześniej nie spróbowało takiej formy aktywności. Oprócz braku nieefektywności zarzucono, że jest to następna próba naciągnięcia klienta. A jak jest faktycznie?

Czy trening EMS nie przynosi efektów? Czy są to wyrzucone pieniądze w błoto? Oczywiście, że NIE! Przykładem tego jest Szymon – podopieczny trenera personalnego Patryka Drzewieckiego. Szymon dzięki innowacyjnemu treningowi w systemie EMS oraz odpowiednie dobranemu planu treningowemu odniósł sukces! -22 kg w trzy miesiące!

Ale zacznijmy od początku… Czym jest trening EMS?

EMS to trening polegający na elektrostymulacji mięśni, czyli impuls elektryczny napina nam wszystkie partie mięśniowe w tym samym czasie! Nie musimy koncentrować się na utrzymaniu odpowiedniego napięcia mięśniowego ponieważ, robi to za nas specjalistyczny kombinezon. Kiedy odczuwamy odpowiedni impuls elektryczny, rozpoczynamy trening wielostawowy, który trwa tylko 20 min.

Podczas treningu wykorzystujemy małe ciężary bądź ciężar swojego ciała. Przez co nasze stawy nie są tak mocno narażone na uraz jak podczas standardowego treningu siłowego. Kombinezon poprzez napięcie wszystkich partii mięśniowych daje nam wrażenie dużego obciążenia, przez co jesteśmy w stanie spalić nawet do 1000kcl w ciągu 20 min!

To jak jest z tą efektywnością?

Najlepszym przykładem na efektywność treningu EMS jest Szymon, który w ciągu tylko trzech miesięcy zgubił aż 22kg. Szymon uczestniczył na treningach regularnie 2x w tygodniu i skorzystał łącznie z 24 sesji (jedna sesja trwa 20 min i jest odbywana w formie treningu personalnego), co daje nam w sumie tylko 12 godzin treningowych! Niemożliwe? A jednak!

Oprócz wagi, Szymon stracił po kilkanaście centymetrów w talii, biodrach i udach oraz zredukował swoją tkankę tłuszczową o 12%. Tłuszcz trzewny spadł o kilka poziomów w dół, wrócił do odpowiedniego poziomu co zmniejsza ryzyko zawału serca bądź zachorowania na cukrzyce, miażdżycy lub zatorów w żyłach.

Czy tylko Szymon odniósł sukces?

Oczywiście, że nie! Trening w systemie EMS okazuje się bardzo efektywną formą aktywności. Oprócz Szymona są jeszcze inne osoby, które odniosły sukces. Praktycznie każda osoba, która zdecydowała się na EMS i przetrwała 3 miesiące straciła po kilka centymetrów w obwodzie i zredukowała tkankę tłuszczową. Poniższe zdjęcia przedstawiają karty trzech innych podopiecznych, którzy korzystają z treningu EMS w Elblągu.

Gdzie odbywa się trening EMS i z kim?

Trening w systemie EMS odbywa się w kameralnym studio treningu personalnego Body Serwis na ul. Wieżowej 12/1. Treningi prowadzone są przez doświadczona kadrę trenerską – Patryka Drzewieckiego oraz Macieja Skrobotuna. Korzystając z usług w danym studio masz pewność, że na treningu nie ma osób trzecich. Jesteś tylko Ty i trener, co podnosi komfort uczestniczenia w zajęciach.

Wszelkie informacje oraz rezerwacje terminów pod numerem telefonu 797 985 796 oraz na stronie www.ems.elblag.pl

Profil FB trenera Patryka – tutaj
Profil FB EMS Trening Elblag: – tutaj

Komentarze