Nowe skrzyżowanie w Elblągu oficjalnie otwarte!

0
1776

Nowe skrzyżowanie w Elblągu oficjalnie otwarte! Dziś, 6 czerwca Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski zwołał konferencję prasową w związku z otwarciem przebudowanego skrzyżowania Al. Grunwaldzka/Mickiewicza

„Chciałbym podziękować wykonawcy za sprawne wykonanie zadania, wszystko zostało zrealizowane zgodnie z terminami” – powiedział Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

„Czasem żeby było lepiej, to przez jakiś czas musi być gorzej, bo każda inwestycja, którą się realizuje ona powoduje, że jakaś uciążliwość powstaje, cieszę się również z tego powodu, że od lat trwała dyskusja, że skrzyżowanie Mickiewicza z ulicą Grunwaldzką powinno być 4-wlotowe” – dodał Witold Wróblewski.

Umowa na roboty została podpisana w dniu 30.11.2017 r. z firmą budowlano – drogową MTM SA z siedzibą w Gdyni. Termin zakończenia zgodnie z umową 15.05.2018. – Roboty zostały zakończone. Rzeczywiste koszty robót budowlanych wyniosły 1 391 390,04 zł brutto.

Nastąpiło połączenie ulicy Mickiewicza i Alei Grunwaldzkiej z dworcem. Po przebudowie został utworzony 4 wlot w stronę PKS, ze skrzyżowania 3-wlotowego zrobiło się skrzyżowanie 4-wylotowe z dojazdem do stacji PKS.

Zakres prac:

1) wykonano przebudowę skrzyżowania z trójwylotowego na skrzyżowanie czterowylotowe wraz z geometrią wlotów oraz przebudowa odcinków jezdni, chodników, ścieżek rowerowych

2) przebudowę zatoki autobusowej

3) wykonano przebudowę sygnalizacji świetlnej,

4) wykonano przebudowę sieci oświetlania ulicznego

5) wykonano przebudowę odwodnienia ulicznego,

6) usunięto kolizję z infrastrukturą techniczną:

– wodociągową,

– teletechniczną,

– elektroenergetyczna,

6) ponadto EPEC wykonał przebudowę sieci ciepłowniczej.

Zdjęcia

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze