Z Nissana zrobiła się harmonijka. Niebezpiecznie zderzenie na węźle, sprawca odjechał. Dziś, 5 czerwca przed godziną 16.00 na węźle Wschód doszło do niebezpiecznej kolizji – samochód ciężarowy zderzył się z samochodem osobowym, sprawca odjechał.

„Około godziny 15.40 na węźle Wschód, na jezdni biegnącej w stronę Warszawy doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły w zasadzie 2 pojazdy, gdyż 3 odjechał z miejsca zdarzenia” – powiedział nam sierżant sztabowy Maciej Krztoń z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

„Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą kolizji był samochód VW Passat typu B3 z przyczepką, który wyjeżdżał z Elbląga, włączając się do ruchu wymusił pierwszeństwo. W wyniku wymuszenia, kierująca samochodem marki Nissan zaczęła gwałtownie hamować w skutek jadący za nią samochód ciężarowy najechał na tył Nissana ” – dodał sierżant sztabowy Maciej Krztoń z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejscu pracowała policja oraz straż pożarna. Jak udało nam się ustalić na miejscu , drogówka w Elblągu będzie prowadzić w tej sprawie dochodzenie, samochód ciężarowy uczestniczący w kolizji jest wyposażony w kamerkę.

„Zmęczenie przy takich warunkach atmosferycznych szybko przychodzi, należy robić sobie przerwy, auto klimatyzować, a przede wszystkim być ostrożnym. Nie myślmy tylko o sobie, ale także o innych uczestnikach ruchu, przewidujmy i obserwujmy co się dzieje przed nami, za nami jak również z boku ” – apeluje do kierowców sierżant sztabowy Maciej Krztoń z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Zdjęcia

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze