Od jutra ważne zmiany w Elblągu. Urząd Miejski w Elblągu informuje, że od dnia 6 czerwca 2018 roku numer alarmowy 997 będzie obsługiwany przez Operatorów Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie. a nie jak dotychczas przez dyżurnych Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Od jutra, 6 czerwca wszystkie wywołania do numeru alarmowego 997 w województwie warmińsko-mazurskim będą obsługiwane przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie.

Policja w Elblągu o zmianach z numerem 997

„Wdrażane rozwiązanie powinno wyeliminować w znacznej mierze fałszywe wywołania numerów alarmowych, których poziom utrzymuje się nadal na poziomie ponad 60%. W Elblągu oznaczać to będzie przekierowania z numeru alarmowego 997 (Policja) do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie (operatorzy numeru alarmowego 112).” – poinformował kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

„Operatorzy CPR w Olsztynie będą przyjmować i weryfikować zgłoszenia wpływające dotychczas do dyżurnych Komendy Miejskiej Policji w Elblągu” – dodaje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze