Nasza Ginekologia na najwyższym krajowym podium! W jubileuszowym roku 30-lecia działalności naszej placówki to zdecydowanie dobra i bardzo krzepiąca wiadomość. W rankingu „Najlepszych szpitali w Polsce 2018”, opublikowanym przez tygodnik „Wprost”, Oddział Ginekologiczno-Położniczy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu zajął drugie miejsce w kraju w kategorii „Najlepsze szpitale ginekologiczne”.

Jeszcze lepiej, bo na pierwszym miejscu, oceniono naszą Ginekologię w podkategorii „Leczenie zmian w piersiach, mięśniaków i innych zmian w trzonie macicy”, na trzecim zaś miejscu – w podkategorii „Leczenie wypadania żeńskich narządów płciowych i nietrzymania moczu” (ex aeqou ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie).

Najlepsze szpitale w Polsce zostały wytypowane przez redakcję „Wprost” na podstawie kilku tysięcy rozesłanych ankiet.

— Pod lupę wzięliśmy to, co dla pacjentów najważniejsze, m.in. zakres diagnostyki, która jest dostępna w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych czy współczynnik zakażeń pooperacyjnych — czytamy na stronie rankingu.

– Świetna ocena naszej Ginekologii to powód do dumy dla nas wszystkich – mówi dyrektor WSZ Elżbieta Gelert, dodając: – Na pewno przez rankingi woda sodowa nie uderzy nam do głowy. Nasi pacjenci są dla nas priorytetem, dlatego wsłuchujemy się w pochwały, tak samo jak w uwagi. Drugie miejsce w Polsce jest jednak powodem, by pozwolić sobie na drobne świętowanie.

Gratulacje dla zespołu! Jestem dumna z bycia dyrektorem tej placówki i współpracy z naszymi profesjonalistami!

TO nie pierwsze wysokie miejsce

Przypomnijmy, że w 2017 roku Oddział Ginekologiczno-Położniczy WSZ w Elblągu, w rankingu Tygodnika Wprost, znalazł się na siódmej pozycji w kraju. Na trzecim miejscu oceniono wtedy ten oddział w podkategoriach związanych z leczenie zmian w piersiach oraz leczeniem wypadania żeńskich narządów płciowych i nietrzymania moczu.

Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu

Komentarze