Zderzenie dwóch pojazdów w Karczowiskach Górnych. Apel drogówki! Dziś, 3 czerwca przed godziną 19.00 na drodze krajowej nr 22, na wysokości miejscowości Karczowiska Górne doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych, drogówka w Elblągu apeluje do kierowców o rozwagę.

„Około godziny 18.40 na drodze k22 w miejscowości Karczowiska Górne doszło do zderzenia bocznego dwóch pojazdów – Audi a3, które jechało z Malborka w kierunku Elbląga, kierowane przez elblążanina zjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się z samochodem marki VW jetta, który jechał w kierunku Malborka ” – relacjonuje nam sierżant sztabowy Maciej Krztoń z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Kierujący Audi a3 oświadczył, że był zmęczony i najprawdopodobniej przysnął. W wyniku zderzenia na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, sprawca na miejscu został ukarany mandatem.

Na miejscu pracowali funkcjonariusze policji z wydziału ruchu drogowego KMP w Elblągu, straż pożarna oraz ratownicy medyczni. Utrudnienia trwały około dwóch godzin.

„Zmęczenie przy takich warunkach atmosferycznych szybko przychodzi, należy robić sobie przerwy, auto klimatyzować, a przede wszystkim być ostrożnym. Nie myślmy tylko o sobie, ale także o innych uczestnikach ruchu, przewidujmy i obserwujmy co się dzieje przed nami, za nami jak również z boku ” – apeluje do kierowców sierżant sztabowy Maciej Krztoń z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Zdjęcia

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze