Były szef sztabu dywizji w Elblągu oskarżony. Umawiał się na seks z 14-latką. Wydział do spraw wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu skierował do sądu w Grudziądzu akt oskarżenia w sprawie pułkownika Roberta O. Miał on składać w sieci propozycje seksualne osobie, którą uważał za nieletnią. Nie wiedział, że w rzeczywistości kontaktuje się z osobą dorosłą.

Do zdarzenia miało dojść w lipcu 2017 roku.

Zastępca prokuratora okręgowego do spraw wojskowych w Poznaniu podpułkownik Gerard Konopka poinformował w piątek, że pułkownik Robert O. jest oskarżony o usiłowanie złożenia propozycji obcowania płciowego osobie poniżej lat 15.

Jak dodał, oskarżony zmierzał do realizacji propozycji „nie uświadamiając sobie, że nie jest to możliwe ze względu na okoliczność, iż w rzeczywistości kontaktował się z osobą pełnoletnią”. Robert O., były szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu, nie przyznaje się do popełnienia zarzuconych mu czynów.

Były szef sztabu dywizji Prokurator podał, że organy ścigania zostały zawiadomione o przestępstwie przez osobę prywatną. W toku postępowania przesłuchano świadków, przeprowadzono przeszukania i dwukrotnie zasięgnięto opinii biegłego sądowego z dziedziny informatyki, sprzętu i oprogramowania. W ubiegłym roku Robert O. został zatrzymany przez policję w Grudziądzu po tym, jak przybył na wcześniej umówione miejsce spotkania z rzekomą 14-latką.

Mężczyzna usłyszał w miejscowej prokuraturze zarzuty nakłaniania osoby małoletniej poniżej lat 15 za pośrednictwem środków teleinformatycznych do obcowania płciowego. Potem sprawa została przekazana do zbadania śledczym z Poznania.

W lipcu ubiegłego roku minister obrony narodowej zdjął Roberta O. ze stanowiska szefa sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ–Wschód w Elblągu i przeniósł go do rezerwy kadrowej. Proces Roberta O. będzie toczył się przed Sądem Rejonowym w Grudziądzu.

Źródło: TVN24

Komentarze