Służby pojechały ratować tonącego kajakarza w Nowakowie. Kajakarz był w domu. Dziś 1 czerwca około godziny 11.00 służby ratunkowe w Elblągu otrzymały wezwanie o przewróconym kajaku w Nowakowie.

Świadkowie wezwali straż pożarną oraz policję, w rozmowie ze służbami mówili, że widzą przewrócony kajak, jednak nie mogą dostrzec kajakarza.

Na miejsce przyjechała straż pożarna oraz policjanci z patrolu wodnego. Podczas działań poszukiwawczych okazało się, że poszukiwany kajakarz jest w domu i nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo.

„Policja ustaliła, że dwóch mężczyzn wypożyczyło kajak, mężczyźni po skończonym pływaniu udali się się prosto do domu nie oddając kajaku do wypożyczalni, w kajaku policjanci ujawnili dokumenty jednego z mężczyzn” – powiedział nam kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Policjanci z patrolu wodnego  odholowali wypożyczony kajak i na tym zakończyli swoje działania, na tą chwilę nie wiadomo, czy wypożyczalnia wyciągnie jakieś konsekwencje wobec mężczyzn wypożyczających kajak.

 

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze