Boże Ciało 2018. Tłumy na procesjach w Elblągu. Dziś ulicami Elbląga przeszło aż 10 procesji. My z naszym kadrem towarzyszyliśmy we wspólnej procesji kościołów św. Brata Alberta i św. Rafała Kalinowskiego.

Uroczystość Bożego Ciała zaczęła się w kościele św. Rafała Kalinowskiego. Stamtąd wierni wyruszyli w procesję Bożego Ciała. Wierni szli ulicami: Sobieskiego – Legionów – Broniewskiego – Sobieskiego aż do kościoła św. Brata Alberta.

Wszystkie procesje w Elblągu zabezpieczali funkcjonariusze policji z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu – to zapowiadał już wczoraj podkom. Tomasz Krawcewicz z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu: „policjanci będą pilnowali bezpieczeństwa na 10 procesjach które przejdą ulicami Elbląga.”

Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie określaną jako Boże Ciało. Jest to święto nakazane, w Polsce dzień ten jest ustawowo wolny od pracy. Wierni wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa.

W Polsce uroczystość tę obchodzi się w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej. Jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy.

Boże Ciało 2018 – zdjęcia

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze