Mały bohater z Elbląga. Od tego chłopca wszyscy powinniśmy się uczyć, większość z nas by na Pana nie zwróciło uwagi, a jeśli już byśmy zauważyli, to pewnie  pomyślelibyśmy: „to pewnie menel”, chłopiec nie miał takich rozterek, po prostu złapał za telefon i zadzwonił pod numer 112, tym samym uratował mężczyźnie życie.

O postawie chłopca poinformował nas kilka dni temu Czytelnik opisując nam sytuację: „W okolicach godziny 20:00 przy skrzyżowaniu ulic Łączności i Trybunalskiej na ławce zastałem starszego mężczyznę, który siedział, nie wykonywał żadnych ruchów (jedną rękę się podpierał, a drugą trzymał w okolicach serca).

Przed samym podejściem do mężczyzny widziałem jak dwóch około 8-letnich chłopców kręci się przy jego osobie. Kiedy podszedłem i zapytałem się Pana, czy wszystko w porządku i próbowałem nawiązać z nim jakikolwiek kontakt, jeden z chłopców podszedł do mnie i mojej dziewczyny i powiedział, że zadzwonił już na numer ratunkowy 112″ – pisał nam Czytelnik.

Po telefonie chłopca na numer 112, na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, którzy udzielili mężczyźnie pomocy.

Postawę chłopca – Pawła dostrzegła również Szkoła Podstawowa nr 23 w Elblągu, do której uczęszcza chłopiec – szkoła chwali chłopca tutaj.

Jak się dowiadujemy od mamy chłopca, jej syn ma 11 lat i został osobiście pochwalony przez Dyrektora SP23 i resztę nauczycieli.

Pamiętajmy o tym, że każda reakcja i informacja przekazana natychmiast, może pozwolić w porę na udzielenie pomocy człowiekowi w potrzebie, a w sytuacjach największego zagrożenia może uratować czyjeś życie!

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze