Kalkulator OC – trzy powody dla, których zaczniesz z niego korzystać

0
286
Young woman looking out of car and showing success handsign.

Nie jest to żadną tajemnicą, że w dzisiejszych czasach w Internecie dostaniemy praktycznie wszystko. Sieć nie jest już tylko miejscem do zbierania wiadomości ze świata oraz kontaktów z innymi użytkownikami.

Obecnie podłączając się do sieci możemy pracować, załatwiać coraz to więcej spraw urzędowych, a bankowość internetowa to już standard tak samo jak zakupy online. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się kalkulatory OC i AC. Za pomocą takiego kalkulatora nie tylko porównamy ceny polis u poszczególnych ubezpieczycieli ale także dostajemy możliwość kupna ubezpieczenia przez Internet. Co zatem przemawia za tym sposobem ubezpieczania swojego pojazdu?

Szybka analiza ofert od wielu towarzystw ubezpieczeniowych

Analiza ofert to podstawa w szukaniu oszczędności, a kalkulator OC bardzo ułatwia nam to zadanie. Wystarczy, że raz wypełnimy formularz by dostać odpowiedź jaką ofertę cenową mają dla nas poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe. Dlatego jeżeli nie uśmiecha nam się spotykanie z agentami ubezpieczeniowymi ani sprawdzanie cen na stronach każdego z towarzystw, lepiej poszukać miejsca gdzie zrobił to już ktoś za nas i zebrał wszystkie dane w jednym kalkulatorze. Porównywarka OC Ubezpieczamy Auto daje nam taką możliwość, wypełnienie ankiety zajmuje maksymalnie 5 minut po czym dostajemy gotowe wyniki. Taka szybka i skuteczna analiza to duże ułatwienie dla szukających oszczędności oraz gwarancja znalezienia najkorzystniejszej oferty.

Oszczędność pieniędzy

Po ostatnich podwyżkach cen OC, tanie ubezpieczenie wydaje się być mrzonką. Owszem jest drożej i to niezależnie od doświadczenia czy wielkości posiadanych zniżek – wszyscy płacą więcej. Nie oznacza to jednak, że musimy przepłacać i nie da się zaoszczędzić na OC. Każda z firm ubezpieczeniowych ma swoje kryteria według których wyliczają ceny polis.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest porównanie ofert od kilkunastu ubezpieczycieli. Między innymi, dlatego że to co dla jednej firmy jest powodem do poniesienia ceny dla innej może być zupełnie bez znaczenia. Korzystając z kalkulatora OC AC sprawdzimy ile można zaoszczędzić porównując oferty. Załóżmy, że szukamy ubezpieczenia OC Citroena C3 z benzynowym silnikiem 1.4 o mocy 95 KM. Rok produkcji to 2010. Dla 34 letniego kierowcy z Płocka, który prawo jazdy posiada od 12 lat a OC kupuje od 10 lat.

W tym konkretnym przypadku najniższe ubezpieczenie oferuje AXA Direct i wynosi ono 529,00 zł a najdroższe Benefia bo 793,00 zł. Oczywiście jest to przykładowa symulacja i nie oznacza ona, że w każdym przypadku AXA Direct będzie oferować najniższe, a Benefia najwyższe ubezpieczenie. Ten przykład doskonale pokazuje jakie mogą być różnice w cenie OC dla tego samego samochodu. Zamiast godzić się na przedłużenie obecnej polisy lepiej porównać oferty konkurencji, a może to przynieść niemałe korzyści finansowe.

Oszczędność czasu

Mając wgląd do wielu ofert jednocześnie nie musimy tracić czasu na poszukiwania u każdego ubezpieczyciela z osobna. A dzięki możliwości zakupów online bezpośrednio zostaniemy przekierowani z kalkulatora na stronę wybranego towarzystwa. Następnie wystarczy dokonać płatności na konto a potwierdzenie zakupu OC zostanie wygenerowane w systemie. W ten sposób w niecałą godzinę możemy wyszukać ubezpieczenie, zawrzeć umowę przez Internet i zapłacić za ubezpieczenie.

Reklamy

Komentarze