Autokar zderzył się z ciężarówką w Pieniężnie. Pojazdy spłonęły! Dziś, 27 maja około godziny 16.00 na drodze wojewódzkiej 507 w gminie Pieniężno doszło do zderzenia autokaru z samochodem ciężarowym.

Pojazdy zderzyły się na łuku drogi w okolicach miejscowości Cieszęta (gmina Pieniężno) w woj. warmińsko-mazurskim około godziny 16.00.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że na łuku drogi samochód ciężarowy z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadący autokar.

Jak poinformowała st. sierż. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Braniewie pojazdy w wyniku zderzenia się zapaliły i doszczętnie spłonęły.

Na szczęście pasażerom udało się o własnych siłach opuścić autokar. Z kabiny ciężarówki wyjęto także ciężko rannego kierowcę.

Największych obrażeń doznał kierowca ciężarówki, który w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem Lotnictwa Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Dziś, to już kolejny poważny wypadek, przypomnijmy, że po godzinie 11.00 na trasie Pasłęk-Orneta motocyklista wjechał w barierki, zginął na miejscu, a po godzinie 15.00 na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 513-509 doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym, w wyniku którego na miejscu zginęły dwie osoby, więcej informacji znajdziecie na naszej stronie.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze