Prokuratura Okręgowa w Elblągu: mężczyzna był pod wpływem narkotyków

0
923
SONY DSC

Prokuratura Okręgowa w Elblągu: mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Szczegółowe badania laboratoryjne krwi potwierdziły, że sprawca śmiertelnego potrącenia dwóch nastolatek był pod wpływem środków odurzających.

Przypomnijmy, do tragicznego wypadku doszło 4 kwietnia 2018 roku we wsi Łąkorz, tam dwie nastolatki udały się na przejażdżkę rolkach. W pewnym momencie w jadące drogą dziewczyny uderzył samochodem kierowca, który – jak wykazały teraz czterokrotnie powtarzane badania krwi – znajdował się pod wpływem substancji psychoaktywnych.

W jego organizmie wykryto duże ilości amfetaminy oraz ecstasy, a także mniejsze ilości innych narkotyków, jak marihuana. W wyniku potrącenia zginęły dwie dziewczynki, jedna na miejscu, droga w drodze do szpitala. Dziewczyny były w wieku 15 i 16 lat.

„Postępowanie ma charakter dynamiczny. Nadal czekamy na badania stanu pojazdu, przesłuchiwani będą też świadkowie „ – poinformowała Iwona Piotrowska z Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim postawiła mężczyźnie zarzuty umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku, w którym zginęły dwie nastolatki. Usłyszał także zarzut jazdy pod wpływem środków psychotropowych. Łącznie 28-letniemu sprawcy grozi kara do 14 lat więzienia.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze