Potrącenie 12-latka na rowerze na Giermków. Ważna informacja dla rowerzystów! Dziś, 25 maja przed godziną 12.00 na ulicy Giermków doszło do potrącenia 12-latka jadącego na rowerze.

Na miejsce zdarzenia przyjechała policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, ratownicy opatrzyli poszkodowanego 12-latka, na szczęście nie odniósł on poważnych obrażeń – skończyło się na ogólnych potłuczeniach ciała, jego stan nie wymagał hospitalizacji.

Kierujący samochodem osobowym marki Kia Ceed jechał ulicą Giermków w stronę Starego Miasta, na przejście dla pieszych wjechał 12-latek, w wyniku czego doszło do potrącenia.

Funkcjonariusze policji z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przebadali kierującego na zawartość alkoholu, badanie wykazało, że był trzeźwy.

„Przejście nie było oznaczone drogą dla rowerów, więc chłopiec powinien zejść z roweru i go przeprowadzić” – zauważa i przestrzega rowerzystów Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

To jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez rowerzystów.

Sprawa potrącenia 12-letniego chłopca jest wyjaśniania przez wydział ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Zdjęcia

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag
fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze