Piesi w Elblągu popełniają więcej wykroczeń niż kierowcy! Do takiego wniosku można dojść po podsumowaniu działań NURD, prowadzonych w dniu wczorajszym przez funkcjonariuszy policji z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Wczoraj policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili działania pn. „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego” . Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

W trakcie działań stróże prawa ujawnili 2 naruszenia przepisów ruchu drogowego popełnione przez kierowców wobec pieszych oraz 10 wykroczeń, których dopuścili się piesi.

Najczęstsze przewinienia pieszych to przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.

Odnotowano również przypadki nieprawidłowego przejeżdżania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa na oznakowanym przejściu. Podczas trwania działań policjanci nałożyli łącznie 77 mandatów karnych, również za inne wykroczenia, w tym przekroczenia dozwolonej prędkości. W działaniach NURD policjanci obsłużyli 5 kolizji, przeprowadzili 204 kontrole trzeźwości oraz zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych.

Działania NURD były prowadzone wspólnie z policjantami z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu/Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze