60 latek i 50 latka ukamienowani przez nastolatków. Do tego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Braniewie. Mężczyzna w wyniku odniesionych zginął na miejscu, natomiast kobieta trafiła do szpitala w Elblągu, jej stan jest określany jako ciężki.

„16 maja oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Braniewie otrzymał informację o tym, że przy Placu Piłsudskiego w Braniewie leży kobieta. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol policji, policjanci udzielili niezbędnej pomocy kobiecie oraz wezwali pogotowie. Jeszcze podczas tej samej interwencji policjanci dostrzegli leżącego nieopodal mężczyznę, niestety 60 latek nie dawał oznak życia” – poinformowała sierż sztab. Jolanta Sorkowicz z policji w Braniewie

„Funkcjonariusze policji ustalili personalia dwóch nieletnich, którzy mogli mieć związek z tym zdarzeniem, do zatrzymania 13 latka i 15 latka na początku tego tygodnia, o ich losie zdecyduje sąd rodzinny ” – dodała sierż sztab. Jolanta Sorkowicz.

„Według ustaleń śledczych sprawcy najprawdopodobniej użyli kamienia lub kawałka betonu” – powiedział Rajmund Kobiela, prokurator rejonowy w Braniewie .

Miejsce zdarzenia

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze