W poniedziałek nauczycielka z Elbląga stanie przed sądem!

0
1292

W poniedziałek nauczycielka z Elbląga stanie przed sądem! W najbliższy poniedziałek, 28 maja o godzinie 9.00 odbędzie się pierwsza rozprawa ws poparzenia kwasem ucznia w Szkole Podstawowej nr 19 w Elblągu.

Nauczycielka Chemii ze Szkoły Podstawowej nr 19 usłyszała od prokuratury zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu małoletniego ucznia.

Przestępstwo „narażenia na niebezpieczeństwo”, określone w art. 160 § 2 kk jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Nauczycielka usłyszała już zarzuty, jednak nie przyznaje się do winy, do sądu trafił akt oskarżenia. Jak się dowiadujemy wobec kobiety nie zastosowano żadnego środka zapobiegawczego, dyrektor szkoły zawiesił ją w pełnieniu obowiązków nauczyciela.

Przypomnijmy, 17 października 2017 roku około godziny 14.00 straż pożarna została wezwana do usunięcia rozlanego kwasu w szkole podstawowej nr 19 przy ulicy Uroczej.

Na miejsce zdarzenia przyjechała policja, 3 zastępy straży pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

„Policja wyjaśnia szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w dniu dzisiejszym w jednej ze szkół podstawowych w Elblągu. 13-letni uczeń przenosił paczkę z chemikaliami, najprawdopodobniej kwasem. Na korytarzu doszło do wypadku, uczeń opuścił paczkę z chemikaliami, które rozlały się na podłogę i oparzyły chłopca” – informował nas na bieżąco Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

13-latek z oparzeniami 2 i 3 stopnia został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala.

Nauczycielka nie przyznaje się do winy, jej rozprawa ruszy w najbliższy poniedziałek, 28 maja.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze