Jerzy Wilk chce innej prezydentury, Kandydat PO marginalizuje Witolda Wróblewskiego. Komitet Polityczny PiS w dniu wczorajszym wyłonił kolejnych kandydatów na prezydentów miast.

Jerzy Wilk na dzisiejszej konferencji (24.05) potwierdził decyzję Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości: – „W Elblągu kandydatem na prezydenta Prawa i Sprawiedliwości będę ja, jest to zadanie trudne i odpowiedzialne ale nigdy nie uciekałem od takich rywalizacji” –mówił na konferencji prasowej Jerzy Wilk.

Poseł Jerzy Wilk mówił także, że nie jest zadowolony z obecnej prezydentury, którą pełni Witold Wróblewski : – „Elbląg zasługuje na zmianę prezydenta, chce podjąć rękawice, uważam, że miasto przeżywa stagnację, młodzi ludzie wyjeżdżają, starsi uważają, że nie mają dostępu do urzędu” – przekonywał Jerzy Wilk.

Jerzy Wilk podkreślił, że jego urząd był zawsze otwarty dla mieszkańców i taki będzie, jeżeli mieszkańcy mu zaufają.

Jerzy Wilk zauważył, że jest nie tylko kandydatem PiS na prezydenta, ale Zjednoczonej Prawicy, kandydaturę Jerzego Wilka zaakceptowała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry oraz Porozumienie Jarosława Gowina.

Jarosław Kaczyński przyjedzie do Elbląga

Elbląg jest ważnym miastem dla Jarosława Kaczyńskiego, jest z nim mocno związany, na pewno podczas objazdu po Polsce Jarosław Kaczyński odwiedzi Elbląg.

Jerzy Wilk zmierzy się w wyborach na prezydenta z obecnym prezydentem Witoldem Wróblewskim oraz Michałem Missanem z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Michał Missan marginalizuje Witolda Wróblewskiego

„Nominacja na kandydata na prezydenta dla Jerzego Wilka nie jest zaskoczeniem, tak samo jak zaskoczeniem nie będzie to, że w II turze wyborów prezydenckich w Elblągu kandydat Platformy Obywatelskiej spotka się z kandydatem PiS.

I to mieszkańcy wybiorą, czy chcą w naszym mieście władzy PiSu, czy też wolą Platformę Obywatelską, która będzie potrafiła zbudować szeroką koalicję dla Elbląga” – wskazywał w swoim oświadczeniu Michał Missan, kandydat PO na prezydenta Elbląga.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze