Na kibiców z Elbląga czekali z siekierami i kijami bejsbolowymi! Pseudokibice z Olsztyna i Gdańska próbowali doprowadzić do konfrontacji z wracającymi z meczu kibicami z Elbląga, „ustawkę” udaremnili funkcjonariusze policji.

„Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 14 maja około godz. 01:30 na drodze krajowej S-7 na terenie gminy Małdyty. Wówczas pseudokibice z Olsztyna i Gdańska zablokowali swoimi samochodami dwa pasy ruchu. Ubrani w kominiarki, z kijami bejsbolowymi i siekierami w rękach, czekali na wracających z meczu elbląskich kibiców” – poinformowała policja.

Przejazd kibiców z Elbląga zabezpieczali policjanci, którzy gdy tylko dowiedzieli się o zaistniałej sytuacji przystąpili do działania. Do akcji dołączyli również funkcjonariusze z Olsztyna i Elbląga. Wszystko po to, by nie dopuścić do konfrontacji między sympatykami różnych drużyn.

„Błyskawiczna interwencja policjantów zaowocowała zatrzymaniem trzech mężczyzn. Mieszkańcy województwa pomorskiego usłyszeli zarzuty usiłowania udziału w bójce oraz udziału w zbiegowisku publicznym o charakterze chuligańskim” – czytamy w komunikacie policji.

Kryminalni wnioskowali o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd przychylił się do ich wniosku. Dwóch 24-latków i 40-latek najbliższe dwa miesiące spędzą za kratkami. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

oprac. Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

 

 

Komentarze