Pod dziecięcym łóżeczkiem, w szafie i wersalce, kryminalni w Elblągu na tropie poszukiwanych. Poszukiwani na różne sposoby próbują uniknąć kontaktów z policją, jeśli jednak już policja trafi na ich trop, szukają swojej ostatecznej twierdzy, którą bywa często szafa lub wersalka.

Na czasie są wersalki oraz szafy, właśnie w wersalce ukrył się 24-latek, który był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Elblągu. Policjanci znaleźli poszukiwanego 24-latka. Mężczyzna przed policjantami ukrył się w… wersalce. Oprócz 24-latka zatrzymano również jego kolegę. Odpowie on za ukrywanie osoby poszukiwanej. O zatrzymaniu informował nas dziś kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Szafa, to równie atrakcyjne miejsce dla poszukiwanych,  często właśnie w szafach ukrywali się poszukiwani:

Kościuszki:
Mężczyzna był w mieszkaniu jednak nikomu nie otwierał drzwi. Gdy funkcjonariusze weszli do mieszkania okazało się, że 27-latek ukrywa się w… szafie. Teraz trafił do aresztu.

Dąbka:
Policjanci odnaleźli mężczyznę w jednym z mieszkań przy ulicy Płk. Dąbka w Elblągu. Przed mundurowymi ukrył się w szafie, a jego brat próbował wprowadzić w błąd policjantów podając się za poszukiwanego brata.

Bywają poszukiwani, którzy są zdecydowanie bardziej kreatywni i tworzą własne kryjówki: Policjanci kryminalni z Elbląga zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który był poszukiwany dwoma listami gończymi. Miał do odbycia karę 18 miesięcy więzienia za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwym.

Poszukiwany ukrywał się w domu, gdzie miał specjalnie zbudowane pomieszczenie, wydzielone z salonu.

Agresor pod dziecięcym łóżeczkiem

Policjanci z Braniewa zabezpieczyli mieszkanie, w którym ukrywał się 25-latek. Mężczyzna nie reagował na wezwania i polecenia, dlatego po wyważeniu drzwi przez strażaków funkcjonariusze weszli do mieszkania i je przeszukali. Znaleźli 25-latka schowanego pod dziecięcym łóżeczkiem. Zatrzymany sprawca został osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

Są także poszukiwani, którzy biorą życie jakie jest, nie przejmując się zbytnio tym, że na karku mają policję, w ostatnim czasie w ręce elbląskiej policji sami wpadli poszukiwani. Jeden podczas przejścia na czerwonym świetle, drugi podczas kontroli drogowej – był pijany i jechał za szybko, miał przy sobie narkotyki.

Nie brakuje również osób poszukiwanych, które dzwonią na numer 997 i informują, że są osobami poszukiwanymi, prosząc o przyjazd policji.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze