Pijany 16-latek uciekał przed policją, został zatrzymany na Grunwaldzkiej. Dziś, 20 maja kilka minut po północy patrol funkcjonariuszy policji z wydziału ruchu drogowego KMP w Elblągu pełniący nocną służbę chciał zatrzymać do statycznej kontroli drogowej pojazd marki Audi, kierujący się nie zatrzymał do kontroli, policjanci ruszyli za nim w pościg.

Jak się dowiadujemy na miejscu powodem kontroli był między innymi brak włączonych świateł. W momencie kiedy pojazd nie zatrzymał się do kontroli , z zachowaniem ostrożności policjanci włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i ruszyli za pojazdem.

Pościg za kierującym zakończył się sukcesem, do zatrzymania doszło na ulicy Grunwaldzkiej przed miejscowością Gronowo Górne.

Podczas czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy z elbląskiej drogówki okazało się, że za kierownicą siedzi 16-latek, który na dodatek jest nietrzeźwy, na miejsce zatrzymania przyjechał dodatkowy patrol policji.

Przypomnijmy, że od 1 czerwca niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na uciekinierów sąd będzie też nakładał bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze