Znany biznesmen Zbigniew S. stanie przed elbląskim sądem! Sąd Najwyższy odrzucił wniosek o przeniesienie sprawy przeciwko Zbigniewowi S. do Krakowa, proces odbędzie Elblągu.

Chodzi o znieważenie elbląskiego prokuratora, którego dokonał Zbigniew S. w Elblągu przy okazji protestu przeciwko działań Prokuratury Rejonowej przy sprawie pobicia 11-letniego chłopca.

Przypomnijmy, Zbigniew S. odwiedził Elbląg przy okazji naszej interwencji medialnej w sprawie pobicia 11-letniego chłopca.

Znany biznesmen przed przyjazdem do Elbląga wykonał telefon do elbląskiej prokuratury, w którym miał się wypowiadać niepochlebnie o pracy prokuratury w sprawie pobicia 11-letniego Michałka.

„Żądam natychmiastowej dymisji tego łotra pod rygorem zorganizowania Wam w Elblągu protestu, jakiego to miasto nie widziało. Na dymisję nieroba macie czas do czwartku, w piątek protest na sto fajerek! Oczekuję również na słowo przepraszam od komendanta miejskiego policji do czwartku, a jak nie to na piątek szykujcie sobie posiłki. Ewentualnych obrońców praworządności w Polsce, którzy przybędą na nasz protest proszę o przygotowanie sobie pałek, proc, tarcz ochronnych, masek gazowych na wypadek nieuzasadnionego ataku policji ” – mówił Zbigniew S.

Na proces czeka z aresztu

Biznesmen Zbigniew Stonoga został w maju aresztowany; ma do odsiedzenia prawie rok więzienia za oszustwo. „Chodzi o rozliczenia z klientem. Częścią tego rozliczenia był samochód. Tamta osoba zawiadomiła prokuraturę, jakoby w tej sprawie doszło do oszustwa. Proces trwał wiele lat, pan Zbigniew był w nim uniewinniany, ale po apelacji prokuratury sąd uchylił wyrok i w końcu prawomocnie skazał mojego klienta na rok więzienia” – wyjaśnił adwokat Zbigniewa S.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze