Nowe skrzyżowanie Mickiewicza-Grunwaldzka gotowe

0
1641

Nowe skrzyżowanie Mickiewicza-Grunwaldzka gotowe. Celem projektu było zapewnienie dostępności terenów dworca autobusowego do dróg publicznych w związku z budową wiaduktu w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej.

Nastąpiło połączenie ulicy Mickiewicza i Alei Grunwaldzkiej z dworcem. „Po przebudowie zostanie utworzony 4 wlot w stronę PKS, ze skrzyżowania 3-wlotowego zrobi się skrzyżowanie 4-wlotowe z dojazdem do stacji PKS” – informował Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miasta w Elblągu.

„Warto przy tym zaznaczyć, że trwają prace przy budowie wiaduktu, który zmieni układ komunikacyjny, przez wiadukt nie można dojechać bezpośrednio do stacji PKS i właśnie ten 4 wlot nam to umożliwi. Oprócz tego oczywiście zostanie przebudowana sygnalizacja świetlna i układ drogowy, który zostanie dostosowany już do 4-wlotowego skrzyżowania” – wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miasta w Elblągu.

Zakres prac:

1)przebudowa skrzyżowania z trójwylotowego na skrzyżowanie czterowylotowe wraz z geometrią wlotów oraz przebudowa odcinków jezdni, chodników, ścieżek rowerowych
2) przebudowa sygnalizacji świetlnej,
3) przebudowa sieci oświetlania ulicznego
4) przebudowa odwodnienia ulicznego,
5) usunięcie kolizji z infrastrukturą techniczną:
– wodociągową,
– teletechniczną,
– elektroenergetyczna.

Koszt realizacji zadania wyniósł 1 430 324,34 zł.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze