Strażacy z Elbląga jeżdżą dziś od zdarzenia do zdarzenia. Dzisiejszy dzień (15.05) nie należy do łatwych dla strażaków z Elbląga, strażacy praktycznie jeżdżą dziś od zdarzenia do zdarzenia, jeśli wracają do bazy, to tylko na chwilę.

Obecnie (godzina 15.30) 5 zastępów straży pożarnej gasi pożar budynku przy ulicy Olsztyńskiej na Zatorzu. Na szczęście budynek jest pustostanem, jednak strażacy muszą zapanować nad ogniem i zabezpieczyć dokładnie miejsce, by ognień nie przeniósł się na inne budynki w pobliżu, w których mieszkają ludzie.

Na pożar budynku niektórzy strażacy jechali prosto z wypadku z ulicy Słonecznej(godzina 14.00), na której to pod wpływem alkoholu kierująca Mercedesem wjechała w samochód marki Volvo, na bieżąco o tym pisaliśmy tutaj.

Z kolei na wypadek strażacy jechali z interwencji na ulicy Kopernika (godzina 13.30), tam na dachu jednym z budynków stał chłopiec. Gdy dziecko trafiło już w ręce rodziców strażacy od razu udali się na wypadek.

2 godziny wcześniej, około godziny 12.00 strażacy pracowali przy wypadku, do którego doszło na drodze S22, tam Rosjanka wjechała do rowu, na bieżąco informowaliśmy Was o tym tutaj.

W międzyczasie strażacy interweniowali między innymi na ulicy Leśmiana, tam w jednym z mieszkań zostało przypalone jedzenie.

Strażakom przy każdej z tych interwencji towarzyszyła policja, która również dziś ma sporo interwencji, oprócz łagodzenia sporów i rozliczania kradzieży ze sklepów pracuje również przy kolizjach, których dziś jest wyjątkowo dużo.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze