Nieprawidłowe parkowanie, główny grzech kierowców w Elblągu

0
568

Nieprawidłowe parkowanie, główny grzech kierowców w Elblągu. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, przy pomocy którego można zwrócić uwagę na problem… również ten drogowy. Do policjantów weryfikujących zgłoszenia trafiły tylko w marcu 2018 roku 463 informacje. Wiosna to również czas na weryfikację informacji o infrastrukturze drogowej.

W Elblągu najwięcej zgłoszeń z działu ruch drogowy w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczy nieprawidłowego parkowania jest to około 50 takich informacji miesięcznie.

Pozostałe dotyczą przekroczeń dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowej infrastruktury drogowej.

– „Te ostatnie z okresem wiosennym pojawiają się coraz częściej ” – mówi st. asp. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Występują jeszcze pozimowe ubytki w nawierzchni dróg co również jest często zgłaszane. Wszystkie takie sygnały przekazujemy do zarządcy drogi z dokładną informacją o lokalizacji nieprawidłowości.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa może więc być skutecznym narzędziem do zgłaszania nieprawidłowości. Każdy sygnał od mieszkańców zostaje zweryfikowany przez policjantów. Warto więc korzystać z mapy i mieć wpływ na kształtowanie bezpieczeństwa.

Więcej wiadomości z serwisu „Na Sygnale” znajdziesz TUTAJ.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Reklamy

Komentarze