300 zł na każde dziecko. Pieniądze już od sierpnia! Nowy rok szkolny wiąże się z dużymi wydatkami dla rodziców, rząd Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że już od tego roku rodziny będą mogły liczyć na wsparcie.

Dodatkowe 300 zł dla rodziców, ma wesprzeć domowy budżet, a pierwsze przelewy mają zostać wysłane jeszcze w tym roku.

Taka wyprawka przysługiwać będzie każdemu dziecku do 18. roku życia, a pieniądze wypłacane będą w sierpniu każdego roku.

„Chcemy, żeby każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia 18 roku życia, które uczęszcza do szkoły podstawowej i ponadpodstawowej otrzymywało 300 zł jako wyprawkę przed każdym rokiem szkolnym ” – zapowiedział premier RP Mateusz Morawiecki.

„Rodzice wiedzą zresztą najlepiej, na co wydać pieniądze dla swoich dzieci; my ufamy Polakom, ufamy rodzicom, ufamy wszystkim” – dodał premier.

„Propozycja dotycząca wyprawek w wysokości 300 złotych przyznawanych przed każdym rokiem szkolnym uczniom, którzy nie ukończyli osiemnastego roku życia, zostanie wprowadzona od września tego roku” – zapowiedział w programie „Kawa na Ławę” w TVN24 Michał Dworczyk.

Zgodnie z zapowiedzą pieniądze z „wyprawki” trafią do rodziców przed 1 września tego roku. Nie będzie to dodatek do podręczników, bo te – jak zapewnia MEN – wciąż mają być bezpłatne.

Więcej wiadomości z serwisu „Społeczeństwo” znajdziesz TUTAJ.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze