Bareja w Elblągu wiecznie żywy…

0
2063

Bareja w Elblągu wiecznie żywy… W zeszłym tygodniu trwało pozimowe sprzątanie Elbląga, generalne porządki chodników i ulic odbywało się… w najbardziej wietrzny dzień.

Prace porządkowe odbywały się między innymi na ulicy Piłsudskiego. Panowie dzielnie z miotłami walczyli z piaskiem, który po podmuchach wiatru był dosłownie wszędzie, tylko nie tam gdzie być powinien, tumany kurzu po każdym zagarnięciu miotłą unosiły się nad ulicą Piłsudskiego. Z pomocą (sic!) przyjechały również maszyny, które… rozdmuchiwały na wszystkie strony pozimowy piach.

„Wychodziłam ze sklepu kiedy zobaczyłam tumany kurzu nad ulicą Piłsudskiego, myślałam, że pracuje tam jakiś ciężki sprzęt i trwa remont drogi, kiedy podeszłam bliżej okazało się, że to efekt zamiatania ulic, gratuluję doboru dnia” – napisała nam Pani Ania.

Ekipa sprzątająca na medal, swoją drogą ciekawe, czy we własnych mieszkaniach Panowie korzystają z odkurzacza bez worka? A może przedmuchują kurz suszarką…? Efekt taki sam jak na ulicy Piłsudskiego.

Jakie będą skutki takiego sprzątania? Czy zalegający pozimowy piach zniknie z ulic i chodników?

Więcej wiadomości z serwisu „Społeczeństwo” znajdziesz TUTAJ.

 

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze