Nie skończyli jeszcze 25 lat a już są zadłużeni! Niespłacone pożyczki, niezapłacone rachunki za telefon i mandaty za jazdę na gapę. Średnia zaległość młodej osoby przekracza 3,5 tys. zł. Na liście dłużników jest 152 tys. osób w wieku 18-25 lat.

Młodzi Polacy mają 535 mln zł długu – tak wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Dane pokazują, że ich zadłużenie w ciągu ostatniego wzrosło o 62 proc.

Na liście dłużników jest 152 tys. osób w wieku 18-25 lat. Trafiają tam głównie za niespłacone pożyczki, nieuregulowane rachunki za telefon i niezapłacone mandaty za jazdę na gapę. Średnia zaległość młodej osoby przekracza 3,5 tys. zł. Rekordzistką w niepłaceniu jest 24-latka z Wrocławia, która ma do oddania 625 tys. zł.

Długi wciąż rosną !

Zestawienie pokazuje, że długi młodych Polaków cały czas rosną. Pod koniec 2016 r. ta kwota wynosiła 309 mln zł i dotyczyła 110 tys. osób w wieku 18-25 lat. Z kolei pod koniec 2017 r. liczba dłużników powiększyła się o jedną trzecią i przekraczała 146 tys.

Gwałtownie wzrósł też ich dług – w ciągu 12 miesięcy wzrósł o 62 proc. i pod koniec zeszłego roku sięgnął pół miliarda złotych.

Na początku marca w bazie danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej było notowanych 152 tys. młodych dłużników których zobowiązania przekraczają 535 mln zł.

„Z opublikowanego raportu wynika, że większość młodych dłużników mieszka w mieście. Tylko 17 proc. pochodzi ze wsi. Najwięcej osób wywodzi się dużych aglomeracji i tam zaciągana jest największa liczba zobowiązań. – W mieście żyje się dużo szybciej niż na wsi. Dominuje też konsumpcyjne podejście do życia, szczególnie wśród młodych, którzy dopiero co weszli w dorosłość. Wyznają zasadę: chcę wszystko tu i teraz” – komentuje Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.

Zadłużają się raczej mężczyźni

63 proc. zadłużonych młodych Polaków to mężczyźni. Ich łączne zadłużenie wynosi prawie 339 mln zł. Niechlubne pierwsze miejsce zajęli młodzi z Górnego Śląska – 21,3 tys. osób ma długi przekraczające łącznie 84 mln zł. Na drugim miejscu są młodzi z Wielkopolski z zadłużeniem na poziomie 55 mln zł. Podium zamykają młodzi dłużnicy z Mazowsza. Jest ich 15,7 tys. a ich zobowiązania wynoszą 56 mln zł.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Źródło :Krajowy Rejestr Długów

Komentarze