Kryminalni z Elbląga zatrzymali grafficiarza! Kryminalni z Elbląga zakończyli „artystyczną” działalność 25-latka, który swoje graffiti umieszczał na wagonach oraz na wiadukcie drogowym.

Podejrzany „artysta” dokonał strat na ponad 6 tysięcy złotych. Był wcześniej karany za podobne czyny. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

25-latek z Elbląga działał od sierpnia ubiegłego roku. Zostawiał swoje „tagi” (wykonane farbą stylizowane zapisy imion/pseudonimów) na wagonach stojących na bocznicach kolejowych oraz budowlach użyteczności publicznej. Podejrzany mężczyzna usłyszał wczoraj pięć zarzutów zamalowywania pociągów oraz jeden zarzut zniszczenia elewacji wiaduktu drogowego.

Straty jakie poniosły Przewozy Regionalne s-ka z o.o. w Olsztynie oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad to blisko 6 500 złotych.

25-latek usłyszał zarzut niszczenia mienia, za co grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Był wcześniej karany za podobne czyny.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Komentarze