Topiła zwierzęta w Rzece Elbląg. Teraz stanie przed sądem, znamy termin! Na 19 kwietnia 2018 został wyznaczony termin pierwszej rozprawy sądowej przeciwko 33-letniej Marcie K.

Dzięki naszej wspólnej pracy z policją i mieszkańcami Elbląga 10 listopada ubiegłego roku Marta K. usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami.

„Kobieta przyjmowała z ogłoszeń chomiki, świnki morskie i szczeniaki, następnie wypuszczała je na „wolność”. „Wolnością” dla gryzoni miała być była rzeka Elbląg, a dla szczeniaków – pojemnik na odpady. Policjanci szacują, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy mogła przyjąć nawet kilkadziesiąt zwierząt. Grozi jej kara do 3 lat więzienia „– mówił w rozmowie z nami Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzętami prowadziła młodszy aspirant Iga Sozoniuk, nazywana w elbląskiej komendzie policji – „psim detektywem”. Policjantka przez kilka tygodni gromadziła materiał dowodowy w tej sprawie.

Zebrany materiał dowodowy przez policjantkę okazał się na tyle mocny, że śledczy postawili mieszkance Elbląga zarzuty.

Kobieta jest podejrzana o znęcanie się nad zwierzętami domowymi. Z ustaleń śledczych wynika, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy mogła przyjąć nawet kilkadziesiąt chomików, świnek morskich i szczeniaków.

Ogłoszenia zamieszczali ludzie, którzy chcieli oddać zwierzęta w dobre ręce i znaleźć dla nich nowy dom. Zeznania świadków wskazują, że kobieta wypuszczała zwierzęta na „wolność”. „Wolnością” dla gryzoni miała być była rzeka Elbląg, a dla szczeniaków – pojemnik na odpady.

Policjantka ustaliła również, że podejrzana wystawiała na portalach internetowych klatki i boksy, które zostały jej po zwierzętach.

Kluczową rolę w sprawie odegrała informacja od Ani Barchanowicz – inspektora do spraw ochrony zwierząt pasłęckiego schroniska „Psi Raj”. To ona powiadomił elbląską policjantkę o tej „wyszukanej” praktyce podejrzanej kobiety. W tej sprawie przesłuchano już kilkunastu świadków. W dalszym ciągu szukamy świadków, oraz osób, które oddały zwierzęta 33-latce.

O topieniu zwierząt poinformowała nas Czytelniczka, która również złożyła na policji wyjaśnienia w tej sprawie.

Postawienie zarzutów Marcie K. było możliwe dzięki naszej wspólnej pracy z elbląską policją oraz osobami pokrzywdzonymi przez kobietę.

Jak udało nam się ustalić to nie koniec problemów z prawem Marty K, bowiem toczy się wobec niej policyjne postępowanie ws kierowania do drugiej osoby gróźb śmierci. W tej sprawie również dysponujemy materiałem dowodowym, który został złożony na Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze