Horror na oddziale ginekologicznym. Dziewczynka miała w siatce martwego noworodka. Do zdarzenia doszło 8 marca w szpitalu w Nowym Mieście Lubawskim (woj. warmińsko mazurskie.).

Jak ustalili śledczy w zeszły czwartek, 8 marca do szpitala w Nowym Mieście Lubawskim na oddziale ginekologicznym zgłosiła się kobieta wraz z nieletnią córką niosącą w reklamówce martwego noworodka. Kobietom towarzyszył również mężczyzna.

Przeprowadzone w sprawie czynności pozwoliły na wskazanie, iż w miejscu zamieszkania nieletniej doszło do porodu, zaś jak wynikało ze wstępnych wyników po przeprowadzonej sekcji zwłok dziecko urodziło się żywe, zaś jego zgon nastąpił na skutek obrażeń doznanych w obrębie głowy.

W toku postępowania ujawniono również okoliczności związane z wielokrotnym nakłanianiem ciężarnej dziewczyny do przerwania ciąży oraz udzielenia jej pomocy w jej przerwaniu, tj. o czyn z art. 152 § 3 kk w zw. z art. 12 kk. Ustalonemu sprawcy tego czynu został przedstawiony zarzut. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim zastosował wobec podejrzanego młodego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W odrębnym postępowaniu dotyczącym nieletniej Sąd Rodzinny w Nowym Mieście Lubawskim wszczął postępowanie w sprawie o czyn z art. 148 § 1 kk oraz postanowił o umieszczeniu nieletniej w ośrodku wychowawczym na okres 3 miesięcy.

Sprawcy czynu z art 152 § 3 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze