Na całej wschodniej granicy Polski stanie płot. Myśliwi z Elbląga są za! Budowa płotu z ocynkowanej siatki, o wysokości 2 metrów, ma rozpocząć się w połowie tego roku. Długość ogrodzenia na wschodniej granicy to przeszło tysiąc kilometrów – dowiaduje się Radio Gdańsk.

„Każde nowe rozwiązanie w tej sprawie jest dobrym pomysłem. Jeśli płot zostanie solidnie zrobiony z podmurówką, by dziki nie mogły się podkopać, to na pewno to rozwiązanie się sprawdzi” – mówi w rozmowie z Radiem Gdańsk Wieńczysław Tylkowski, z elbląskiego związku łowieckiego.

„Myśliwi od 4 lat w walce z rozprzestrzenianiem się choroby ASF redukują populację dzików” – mówi dalej myśliwy.

„Gdy z takiego stada uda nam się odstrzelić sztukę, to reszta ucieka już za pas graniczny. Tam nic nie możemy zrobić. Za kilka dni stado wraca i dalej dokonuje szkód na polach. A jakby był płot, to by nie było takich sytuacji” – dodaje w rozmowie z Radiem Gdański Wieńczysław Tylkowski.

W sumie myśliwi odstrzelili w ubiegłym roku ponad 10 tysięcy dzików.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Źródło: Radio Gdańsk

Komentarze