Elblążanin rzucił się na policjanta! Policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który podczas interwencji znieważył oraz naruszył nietykalność jednego z funkcjonariuszy.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj za popełnione przestępstwa mieszkaniec Elbląga usłyszał zarzuty. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

5 marca br. o godzinie 20.15 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał telefoniczne zgłoszenie od kobiety o awanturze domowej, do której doszło w jednym w mieszkań w tym mieście.

Na interwencję pojechali policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy przed blokiem spotkali zgłaszającą. Mundurowi dowiedzieli się od kobiety, że wyszła z mieszkania bo bała się agresywnego byłego konkubenta. Po wejściu do mieszkania funkcjonariuszy okazało się, że znajdujący się tam mężczyzna zaczął być agresywny.

Mężczyzna w obecności policjantów wyzywał zgłaszającą. Stróże prawa pouczali agresywnego mężczyznę aby zachowywał się zgodnie z prawem i opuścił mieszkanie. Jednak 39-latek nie reagował na wydane polecenia, zaczął znieważać jednego z funkcjonariuszy oraz naruszył jego nietykalność.

Policjanci byli zmuszeni użyć wobec niego chwytów obezwładniających i kajdanek. Sprawca dwóch przestępstw został doprowadzony do miejscowej komendy, gdzie spędził noc w policyjnej celi.

Wczoraj zatrzymany 39-latek został przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz znieważenia. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Źródło: materiały policyjne

Komentarze