Poszukiwania Henryka Słoniny. Fakty i mity! Wielu mieszkańców Elbląga po szybkim odnalezieniu byłego Prezydenta Elbląga zastanawiało się, czy służby przypadkiem nie włożyły więcej starań w odnalezienie byłego Prezydenta Elbląga niż zwykłego mieszkańca.

Mieszkańcy Elbląga wskazywali, że policja podjęła działania już po kilku godzinach od zgłoszenia zaginięcia. Twierdzono przy tym, że ze względu na to, że to były Prezydent Elbląga.

Jest to pierwszy mit w tej sprawie. Policja podejmuje natychmiastowe działania poszukiwawcze w każdym zaginięciu, które zostało zakwalifikowane jako 1 kategorii – wówczas czas od zaginięcia do zgłoszenia nie ma żadnego znaczenia.

Określenie kategorii następuje po przesłuchaniu bliskich zaginionego. 1 kategoria przyznawana jest zawsze dzieciom, osobom starszym i chorym – a właśnie te dwie ostatnie okoliczności dotyczyły byłego Prezydenta Elbląga.

Przy pierwszej kategorii zaginięcia do akcji poszukiwawczej bardzo często włączany jest pies z przewodnikiem.

Drugi mit, który pojawił się przy tej sprawie, to pilny komunikat policji wystosowany do mediów. Zapewniamy, że to rutynowe działanie policji przy każdym zaginięciu, wielokrotnie prosiliśmy Was o pomoc przy zaginięciu innych mieszkańców Elbląga abyście dzielili się na portalach społecznościowych policyjnym komunikatem o zaginięciu osoby.

Fakt jest jednak taki, że zaginięcie Henryka Słoniny zostało potraktowane priorytetowo, bowiem komunikat o zaginięciu pojawił się na miejskiej aplikacji mobilnej „Ostrzegator!” jak i na oficjalnym profilu Miasta Elbląg na Facebooku. Przy poszukiwaniach policja mogła również liczyć na pomoc innych służb w tym między innymi straży pożarnej, a do tej pory z powyższe rozwiązania nie miały miejsca, czas pokaże, czy będą wykorzystywane przy następnej akcji poszukiwawczej.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze