Tylko jedna osoba zatrzymana podczas akcji elbląskiej drogówki. Wczoraj, 8 marca drogówka w Elblągu prowadziła na elbląskich drogach akcję pod kryptonimem: „Alkohol i narkotyki”.

Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Tylko przez minioną dobę policjanci z Elbląga skontrolowali 1134 kierujących.

Funkcjonariusze policji z wydziału ruchu drogowego w ciągu minionej doby przeprowadzili ponad 1000 badań trzeźwości wśród kierujących. Zatrzymano tylko jednego mężczyznę.

Zatrzymany mężczyzna wypił co najmniej za kilku innych kierujących – badanie bowiem wykazało u niego prawie 3 promile!

„Zatrzymany nietrzeźwy to 39-latek, który osobowym oplem jechał ulicą Mazurską. Badanie alkotestem dało wynik 2,70 promila. Jego auto zabrała inna trzeźwa osoba. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy” – poinformował kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

– „Cieszy, że na taką ilość badanych trafiła się tylko 1 osoba będąca pod wpływem alkoholu” – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – „Świadczy to o świadomości mieszkańców z zagrożenia jakim jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu.”

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze