Zaginął Henryk Słonina, były prezydent Elbląga! Były prezydent Elbląga zaginął dziś, 8 marca, ostatni raz widziany był o godzinie 13.00 na ulicy Hetmańskiej.

AKTUALIZACJA: Były Prezydent odnaleziony – przeczytaj tutaj

79-letni mężczyzna był ubrany w granatowe jeansy, granatową kurtkę długości 3/4, czerwony szalik w kratkę oraz granatową czapkę z daszkiem.

Henryk Słonina dziś, 8 marca o godzinie 13.00 wyszedł z domu przy ulicy Hetmańskiej i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Fakt zaginięcia potwierdził w rozmowie z nami Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Zaginięcie zostało przyjęte jako 1 kategorii, czyli najważniejsze. 1 kategoria została przyjęta ze względu na wiek i chorobę mężczyzny.

„Policja prowadzi poszukiwania mężczyzny, informacja o zaginięciu została przekazana między innymi korporacjom taksówkowym w Elblągu, sprawdzane są również szpitale i dworzec. Do akcji poszukiwawczej został włączony pies z przewodnikiem, współpracujemy z pozostałymi służbami, jesteśmy w stałym kontakcie z rodziną” – mówi nam Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu

Henryk Słonina urodził się 25 marca 1939 w Kamieniu. W latach 1998–2010 pełnił prezydent Elbląga.Ukończył studia na Wydziale Ekonomiczno-Pedagogicznym Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie.

Przez około 20 lat pracował w szkolnictwie jako nauczyciel, kierownik szkoły, inspektor oświaty, dochodząc do stanowiska zastępcy kuratora województwa elbląskiego. W latach 1982–1990 i ponownie w okresie 1994–1998 pełnił funkcję wiceprezydenta Elbląga.

W 1998 został wybrany przez radę miejską na urząd prezydenta miasta. W wyborach samorządowych w 2002, startując z listy KKW SLD-UP, skutecznie ubiegał się o reelekcję, wygrywając w drugiej turze.

W 2004 zawiesił członkostwo, a następnie formalnie wystąpił z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W kolejnych wyborach, startując z listy koalicji Lewica i Demokraci, został wybrany już w pierwszej turze.

W 2010 ubiegał się o reelekcję na stanowisko prezydenta Elbląga w wyborach samorządowych z ramienia lokalnego komitetu (przy poparciu m.in. PSL). W pierwszej turze wyborów uzyskał ponad 10 tys. głosów (ok. 30%), zajmując 2. miejsce spośród 5 kandydatów i przechodząc do drugiej tury wyborów razem z Grzegorzem Nowaczykiem.

W drugiej turze głosowania uzyskał ponad 12 tys. głosów (ok. 40%), przegrywając ze swoim konkurentem. Wszedł też ponownie do rady miejskiej, jednak zrezygnował z mandatu. 9 grudnia 2010 zakończył urzędowanie na stanowisku prezydenta. 1 lutego 2013 objął funkcję doradcy marszałka warmińsko-mazurskiego Jacka Protasa.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze