W Elblągu zaczyna robić się tłoczno! A to za sprawą zbliżającego się mundialu w Rosji. Rosja da zarobić Elblągowi.

W Elblągu już teraz ciężko znaleźć hotel na koniec czerwca. Turystów do wschodniej Polski przyciąga mundial w Rosji. Mecze mistrzostw świata to ogromna szansa dla branży turystycznej z północno-wschodniej Polski.

Tuż za naszą granicą rozegrane będą cztery spotkania. Między 16. a 28. czerwca zmierzą się: Chorwacja z Nigerią, Serbia ze Szwajcarią, Hiszpania z Marokiem i Anglia z Belgią. O ile na napływ turystów z odległych państw afrykańskich raczej nie ma co liczyć, to spodziewać się można licznych grup Anglików i Hiszpanów znanych z miłości do futbolu i przywiązania do swoich reprezentacji narodowych.

Strefę kibica chcą u siebie stworzyć także władze Elbląga. Dyrektor departamentu promocji i kultury tamtejszego Urzędu Miejskiego Adam Jocz zapewnia, że miasto już wysłało zapytania do Telewizji Polskiej. – To, czy strefa powstanie, uzależnione jest od cennika, którego TVP samorządom jeszcze nie podaje – wyjaśnia Jocz i podkreśla przy tym, że to bardzo istotne dla miasta, ponieważ zainteresowanie wśród kibiców już teraz jest duże.

Jest problem, żeby w tym okresie, kiedy są mecze w Kaliningradzie, znaleźć miejsca w hotelach Elblągu – podkreśla Adam Jocz. Miasto chce jednak przyciągnąć jeszcze większą liczbę fanów futbolu.

Przed mistrzostwami mają ruszyć z kampanią promocyjną w zagranicznych mediach społecznościowych. Liczą przede wszystkim na Hiszpanów i Anglików.

– To wierni kibice z dużych państw. Poza tym mają bardzo dobre połączenie lotnicze do Gdańska – zauważa Jocz.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Źródło: Money

Komentarze