Pracownicy Biedronki w Elblągu po północy pójdą do pracy! 11 marca – będzie pierwszą niedzielą, w którą nie zrobimy zakupów, a pracownicy dyskontów będą mieli dzień wolny, choć nie do końca, bo po północy będą musieli pójść do pracy.

Projekt ustawy o zakazie handlu w niedziele zawiera 39 dni, w których sklepy będą zamknięte w 2018 roku z powodu zakazu handlu. W myśl przepisów, od marca 2018 r. w każdym miesiącu sklepy będą czynne tylko przez dwie niedziele – pierwszą i ostatnią. Pozostałe niedziele zostały objęte zakazem handlu.

Tyle w teorii, a jak w praktyce? Jak udało nam się ustalić z niedzieli na poniedziałek (z 11 marca na 12 marca) kilka minut po północy pracownicy Biedronki będą musieli stawić się w pracy, by przygotować sklep do otwarcia na poniedziałek. I tak w każdą niedzielę.

„Totalna głupota, moglibyśmy po prostu przyjść do pracy w poniedziałek 2 godziny wcześniej by przygotować sklep do otwarcia, zamiast zrywać się w środku nocy i jechać do pracy, nie wspominając o tym, że nie każdy ma samochód, a komunikacja miejska o tej porze już nie działa” – mówi nam pracownica Biedronki.

Lsta niedziel, w które obowiązuje zakaz handlu w najbliższych dniach poniżej:

MARZEC

-zakaz handlu 11 marca,
-niedziela zakaz handlu 18 marca,
-niedziela 31 marca skrócone godziny handlu do godz. 14

KWIECIEŃ

-zakaz handlu 1 kwietnia (Wielkanoc)
-zakaz handlu 8 kwietnia
-zakaz handlu 15 kwietnia
-zakaz handlu 22 kwietnia

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze