Nie żyje Agnieszka Kotulanka. Aktorka urodziła się 26 października 1956 roku w Warszawie. W roku 1981 roku uzyskała dyplom na Wydziale Aktorskim warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.

Agnieszka Sas-Uhrynowska Kotulanka zmarła 20 lutego w wieku 61 lat – poinformowała za pośrednictwem opublikowanego w sobotę nekrologu rodzina aktorki.

Jak informuje tvn24.pl – znana była przede wszystkim z roli Krystyny Lubicz w telenoweli telewizyjnej „Klan”, którą grała do 2013 roku. Kotulanka występowała również w wielu spektaklach telewizyjnych, m.in. „Sile komicznej” z roku 2003. W latach 1981-1989 była aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie. Po roku 2000 współpracowała z Teatrem Syrena w Warszawie.

Miała 61 lat

Agnieszka Kotulanka zmarła 20 lutego w wieku 61 lat. Jak poinformowała w opublikowanym w sobotę w „Gazecie Wyborczej” nekrologu rodzina aktorki, we wtorek 27 lutego, o godzinie 12 w parafii św. Józefa Oblubieńca w Legionowie odprawione zostanie nabożeństwo żałobne, po którym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarz miejscowy.

– Cóż, na razie sam nie mogę jeszcze tego przełknąć. Zbyt wiele razy występowaliśmy razem – mówi Faktowi24 Jacek Borkowski, aktor „Klanu”.

Źródło: Fakt, tvn24

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

Komentarze