Ilustracja do tekstu/fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Cichy zabójca ponownie atakuje, tym razem na Słonecznej. Mężczyzna w stanie ciężkim! Wczoraj, 17 lutego w Elblągu doszło do kolejnego zatrucia tlenkiem węgla. Mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala.

W dniu wczorajszym służby otrzymały zgłoszenie, że w jednym z mieszkań przy ulicy Słonecznej doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Służby powiadomiła kobieta, która znalazła w mieszkaniu nieprzytomnego męża.

Na miejsce przyjechała straż pożarna oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. 56-letni mężczyzna został przetransportowany karetką do szpitala.

To już kolejne poważne zatrucie tlenkiem węgla, wcześniej 1 lutego tlenkiem węgla zatruła się starsza kobieta w jednym z mieszkań przy ulicy Browarnej. Gdyby nie prawidłowa reakcja sąsiadki i szybka interwencja straży pożarnej mogło skończyć się tragicznie.

Jeszcze wcześniej, bo 17 stycznia doszło do śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla w mieszkaniu przy ulicy Świerkowej, wówczas 48-letni mężczyzna zmarł.

Apel

Trwa okres grzewczy. Wraz z nim wzrasta zagrożenie zatrucia tlenkiem węgla. Tlenek węgla czyli CO, potocznie zwany czadem w temperaturze pokojowej to bezbarwny i bezwonny gaz, nieweryfikowalny przez zmysły człowieka. Ma bardzo silne własności toksyczne.

W związku z ciężarem właściwym, zbliżonym do ciężaru właściwego powietrza, tlenek węgla, może występować w całej kubaturze pomieszczenia.

Wdychanie nawet niewielkiej ilości tlenku węgla może spowodować zatrucie, silny ból głowy, wymioty, zapadnięcie w śpiączkę a nawet zgon – alarmuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze