fot. GDDKiA

Mamy to! Zobacz wizualizację drogi pomiędzy Elblągiem a Nowym Dworem Gdańskim. Tak będzie wyglądała droga ekspresowa S7 między Nowym Dworem Gdańskim i Elblągiem. To 2 część projektu budowy S7 Koszwały – Kazimierzowo. Odcinek ma długość 19 km i łączy dwie istniejące obwodnice – Nowego Dworu i Elblaga.

W połowie stycznia 2018 roku został oddany do użytku 2-kilometrowy odcinek drogi od miejscowości Dworek w stronę Nowego Dworu Gdańskiego.

Inwestycja w całości ma zostać oddana jesienią tego roku, jednak pojawiają się sygnały, że budowa może zakończyć się szybciej.

Wizualizacja

Całą ekspresówką z Elbląga do Gdańska pojedziemy jesienią!

Budowa drogi ekspresowej z Gdańska do Elbląga trwa od 2015 roku. Inwestycja została podzielona na dwa odcinki, z których każdy liczy po ok. 20 km. Inwestorem jest gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Pierwszy – z Koszwał do Nowego Dworu Gdańskiego – buduje czeska firma Metrostav, która dostanie za to 1,335 mld zł (netto), czyli ok. 66 mln zł za kilometr. Kolejny odcinek budowany przez Budimex zaczyna się w Nowym Dworze Gdańskim a kończy w Kazimierzowie pod Elblągiem.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze