fot. KMP Elbląg

Kierowcy w Elblągu ukarani przez Sąd! Zobacz film. Pod skrótem NURD kryje się niechroniony uczestnik ruchu drogowego czyli… pieszy. To właśnie osoby piesze ich ochronę i bezpieczeństwo wzięli pod lupę policjanci z ruchu drogowego.

Podczas minionej doby funkcjonariusze skontrolowali 190 osób pod kątem zawartości alkoholu w organizmie. Skontrolowano 32 osoby piesze, które przechodziły przez jezdnię w miejscu do tego nie przeznaczonym lub na „czerwonym świetle”. Podczas kontroli poza obszarem zabudowanym policjanci zwracali uwagę na używanie elementów odblaskowych. W tym także na kierujących, którzy nie do końca byli „feir” wobec pieszych i nie ustępowali im pierwszeństwa np. na przejściu dla pieszych. Ukarano mandatami 11 takich kierujących.

Dla przykładu, że konsekwencje są wyciągane może posłużyć dołączony film. Obaj kierujący, którzy nie ustąpili w tej sytuacji pierwszeństwa zostali już ukarani przez sąd.

Wideo

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze