fot. OSP Krzewsk

Strażacy z Elbląga uratowali kotka! Każdy strażak na pewno spotkał się z pytaniem: „zdejmujecie koty z drzew?” No więc stało się.

Wczoraj, 13 lutego Ochotnicza Straż Pożarna w Krzewsku została zadysponowa do kota uwięzionego na dachu budynku mieszkalnego w Krzewsku.

Według informacji właściciela najprawdopodobniej zwierzak spłoszony przez psy szukał tam bezpiecznego schronienia, jednakże oblodzone dachówki uniemożliwiały mu bezpieczne zejście.

Wielogodzinne próby zwabienia nie przyniosły skutku w związku z czym – z obawy o zdrowie swojego milusińskiego – o pomoc poproszono straż pożarną.

Po dojechaniu na miejsce i rozpoznaniu kierujący działaniami stwierdził, iż z uwagi na oblodzone ceramiczne poszycie dachu nie ma szans na zastosowanie drabiny rozstawnej będącej na naszym wyposażeniu. W związku z czym poproszono stanowisko kierowania o zadysponowanie dodatkowego zastępu w postaci podnośnika z JRG 2 w Elblągu, przy pomocy, którego kot bezpiecznie trafił do swojego właściciela.

fot. OSP Krzewsk
fot. OSP Krzewsk

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

Red.

Komentarze