Ilustracja do tekstu

Właściciel Biedronki przed elbląskim sądem! Ośmioro byłych pracowników pozwało Biedronkę do elbląskiego Sądu Okręgowego i żąda przeprosin oraz zadośćuczynienia za niegodne warunki pracy. Przeprosiny maja być umieszczone na stronie internetowej „Biedronki – informuje Radio Gdańsk.

„Spółka ma przeprosić za naruszenie dóbr osobistych powodów w postaci godności i prawa do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy w okresie ich zatrudnienia w pozwanej spółce. Ponadto każdy z powodów domaga się od pozwanego stosownego zadośćuczynienia w kwotach od 11 100 do 48 tysięcy złotych. Jak się wydaje proporcjonalnych do okresu zatrudnienia danego powoda” – powiedział w rozmowie z Radiem Gdańsk rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu sędzia Tomasz Koronowski.

O łamaniu praw pracowniczych zaczęto mówić 10 lat temu. – „Pomogłam setkom, a może nawet setkom tysiącom ludzi „– mówiła na antenie TVN24 Bożena Łopacka.

Pani Bożena Łopacka z Elbląga,była kasjerka Biedronki – to właśnie jej głośny pozew do sądu przeciw „Biedronce” o nadgodziny i ciężkie warunki pracy doprowadził do pewnej zmiany w środowisku pracy w supermarketach.

Według danych GUS, wynagrodzenie wśród kasjerów systematycznie rośnie. W 2010 roku było to ok. 1800 złotych brutto. Po 6 latach wynagrodzenia wzrosły do wysokości ok. 2400 złotych.

Dzisiaj sieci oferują nagrody miesięczne i premie, umowy o pracę, wyprawki dla dzieci, prywatną opiekę medyczną. Wysiłek wciąż jest jednak spory.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

Źródło: Radio Gdańsk oprac.Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze