Ilustracja do tekstu (Archiwum ExpressElblag)

Sąd oddany do użytku. Wiemy ile kosztował! Budowa 11-piętrowego nowego sądu w Elblągu pochłonęła 77 milionów złotych, To najwyższy i najnowocześniejszy sąd w Polsce. W nowym budynku znajdą się wydziały cywilne, w tym 29 sal rozpraw.

Sąd wybudowano na działce o powierzchni 4,5 tys. m2, położonej między ulicami Pułkownika Dąbka i Karową. Obiekt zajmuje w podstawie 873 m kw.

Sam obiekt z bliska robi ogromne wrażenie. Ale nowa siedziba Sądu to nie tylko ten 11-piętrowy gmach. Teren całej nieruchomości to także drogi dojazdowe, nowe miejsca parkingowe, chodniki i zieleń.

Obiekt robi wrażenie. Zaprojektowany z ogromną starannością. Każdy detal idealnie został dobrany. Dominuje beż, brąz i szarości oraz kolor kremowy. Wszystko idealnie się komponuje. Wewnątrz elegancko, nowocześnie.

W gmachu Sądu zainstalowano trzy szybkie i cichobieżne windy, w tym dwie dla petentów. Są dwie klatki schodowe. Będą też specjalnie wydzielone strefy dla pracowników i sędziów, niedostępne dla osób z zewnątrz.

Na najniższej kondygnacji będzie znajdował się parking dla samochodów policyjnych.

Budowa nowej siedziby sądów w Elblągu trwała 4 lata. Poszczególne wydziały zostaną przeniesione do końca kwietnia.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze