Foto: archiwum AŚ Elbląg

Narkotyki w Areszcie w Elblągu.W trakcie kontroli osadzonego przyjmowanego do jednostki celem odbycia kary pozbawienia wolności, funkcjonariusze działu ochrony ujawnili przy nim substancję psychoaktywną.

Były to dwa foliowe woreczki o łącznej wadze 1.1 grama. Wstępne badania wykazały, że to Methadrone. Biały proszek ukryty był w paczce papierosów, które podczas kontroli zaznaczył pies specjalny.

W ostatnich latach społeczeństwo boryka się z coraz większym problemem narkotyków, zwłaszcza w kontekście dopalaczy, które są tanie i łatwe do zdobycia. Coraz więcej osób trafiających do zakładów karnych i aresztów śledczych zdradza symptomy uzależnienia od środków narkotycznych, w tym dopalaczy i podejmuje próbę przemycania narkotyków do jednostki. Są to zazwyczaj niewielkie i trudne do wykrycia ilości narkotyku.

Wymaga to od funkcjonariuszy Służby Więziennej wysokiego profesjonalizmu w zintensyfikowanych i systematycznych działaniach w zakresie kontroli i przeszukań przy użyciu specjalistycznego sprzętu oraz psa specjalnego, przeszkolonego do wykrywania narkotyków, w celu zapewnienia bezpieczeństwa w jednostce.

To już kolejny sukces naszych funkcjonariuszy w zakresie udaremnienia wprowadzenia na teren aresztu śledczego substancji psychoaktywnych.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

Tekst: kpt. Anna Downar

Komentarze