Ilustracja do tekstu

19-latka z Elbląga straciła prawo jazdy. Cieszyła się nim zaledwie kilka miesięcy. Policjanci z ruchu drogowego wykonali ponad 190 badań trzeźwości kierujących. Od piątku obsłużyli także 12 zdarzeń drogowych. Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców.

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym. Powodem tego była jazda po alkoholu. Pierwszy z kierowców został zatrzymany w sobotę na ulicy Zamkowej w Elblągu. 19-letnia dziewczyna kierowała mercedesem mając 0,6 promila alkoholu w organizmie. Straciła prawo jazdy, które miała dopiero od kilku miesięcy. Dodatkowo odpowie przed sądem. Kolejny kierowca po alkoholu został zatrzymany w Pasłęku przy ul. Westerplatte. 32-latek jechał volkswagenem golfem. Miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkową karą jest orzeczenie przez sąd zakazu kierowania pojazdami na określony czas.

Weekend w policyjnych statystykach

W miniony weekend elbląscy policjanci interweniowali 150 razy. Zatrzymano 4 osoby poszukiwane. Do pogotowia socjalnego przewieziono 18 nietrzeźwych. Policjanci z ruchu drogowego wykonali ponad 190 badań trzeźwości kierujących. Od piątku obsłużyli także 12 zdarzeń drogowych. Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

Komentarze