Ilustracja do tekstu

Szli z wózkiem i się zataczali… Dziś, 11 lutego po godzinie 21.00 nasza Czytelniczka zauważyła jak ulicą 1 maja idą, a w zasadzie zataczają się z wózkiem młodzi rodzice.

Nasza Czytelniczka będąc świadkiem zdarzenia wezwała na miejsce policję : – „Ewidentnie byli pijani. Patrzałam przez okno, to było w parku, nie dało się nie zauważyć że są pijani. Myślę, że mieli obaj około 30 lat. Na miejsce wezwałam policję.” – mówi nam nasza Czytelniczka.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wysłał na miejsce patrol policji. Jak jednak udało nam się ustalić funkcjonariusze policji po penetracji terenu nie napotkali pijanej pary z dzieckiem w wózku.

„Całą sytuację widziałam z okna teraz żałuję, że nie poszłam za nimi, biedne dziecko” – dodała w rozmowie z nami nasza Czytelniczka.

Za sprawowanie opieki po pijanemu może grozić sąd rodzinny, a nawet umieszczenie dzieci w rodzinie zastępczej na stałe.

Kodeks karny mówi, że kto naraża osobę, nad którą ciąży obowiązek opieki, na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie z 2005 roku pozwala na odebranie dziecka rodzicowi nietrzeźwemu albo odurzonemu i umieszczenie tego dziecka w rodzinie zastępczej albo placówce opiekuńczej.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze