Ilustracja do tekstu

Próbowali okraść sklep w Pasłęku na 5 tysięcy. Coś jednak poszło nie tak. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani w jednym ze sklepów samoobsługowych w Pasłęku. Obaj byli wcześniej notowani za przestępstwa związane z mieniem. Tym razem próbowali wynieść ze sklepu towar za blisko 5 tysięcy złotych.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 14.00 w jednym z pasłęckich sklepów z kosmetykami. Wtedy to weszło do niego dwóch mężczyzn, a po chwili jeden z nich zaczął pakować do plecaka ustawione na półce perfumy.

Gdy zapakował już 21 sztuk – bo tytle jednorazowo zmieścił, próbował razem z drugim mężczyzną opuścić sklep. Sprawców kradzieży zauważył jednak pracownik ochrony, który wezwał na miejsce policyjny patrol. Gdy przyjechali funkcjonariusze okazało się, że obaj mężczyźni są notowani.

Jeden z nich ma 36 a drugi 48 lat. Po zliczeniu towaru, który znajdował się w plecaku okazało się, że mężczyźni próbowali wynieść perfumy i wody toaletowe za łączną kwotę 4709 złotych. Towar pozostawiono w sklepie. Sami sprawcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Za kradzież Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz staną przed sądem.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Reklamy

Komentarze